KADRA
Dorota Sroczyńska — altówka
Naukę gry na altówce rozpoczęła w Państwowym Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. J. Grzegorzewskiego, a kontynuowała w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. Studia ukończyła w 1979 roku.
Artystka wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka w Filharmoniach w Katowicach, Białymstoku i Szczecinie, jak również podczas festiwali „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” w Zielonej Górze i „Gwiazdy promują” w Jeleniej Górze, współpracując z takimi dyrygentami, jak: Agnieszka Duczmal, Czesław Grabowski, Jerzy Swoboda, Ryszard Dudek, Tomasz Bugaj, Wojciech Michniewski, Janusz Przybylski, Tadeusz Wicherek. Występowała także jako solistka w Niemczech i Rosji.
Artystka była członkiem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej kierowanej przez Karola Teutscha. Począwszy od 1978 roku na stale współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, obecnie na stanowisku zastępcy koncertmistrza grupy altówek. W latach 2000–2009 Dorota Sroczyńska współpracowała z triem fortepianowym „Camerata Sambia” w Kaliningradzie.
Obok działalności artystycznej zajmuje się także pedagogiką, prowadząc klasy altówki w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, Państwowym Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego i Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz sprawując od roku 2005 funkcję kierownika artystycznego warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży w Elblągu.
Tomasz Strahl — wiolonczela
Znakomity wiolonczelista, solista, kameralista, pedagog. Ukończył AMFC w Warszawie, klasę K. Michalika i studia podyplomowe u T. Kuhne w Hochschule für Musik we Wiedniu. Laureat i zdobywca głównych nagród wielu konkursów. Koncertuje i nagrywa w wielu krajach świata. Jest profesorem i dziekanem Wydziału Instrumentalnego UMFC w Warszawie. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech i Japonii. Otrzymał Fryderyka – nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego, Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę I st. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Srebrny Medal Gloria Artis oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Anna Skibińska-Haponiuk
W 1996 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Michalika oraz prof. Tomasza Strahla. Uczestniczyła w wielu kursach wiolonczelowych prowadzonych przez profesorów: K. Michalika, T. Strahla, A. Orkisza, S. Firleja, T. Kuhne, , M. Sadlo, A. Bauera. Ukończyła również kursy kameralistyki u profesorów: B. Halskiej, M. Nosowskiej, K. Jankowskiej, A. Guza, K. Borucińskiej. Już podczas studiów rozpoczęła pracę w orkiestrze Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. W latach 1996 – 2013 pracowała w Polskiej Orkiestrze Radiowej w Warszawie. W latach 1996–1998 była członkiem zespołu kameralnego „Brahms Trio”. Współpracowała również z Filharmonią Lubelską oraz Polską Filharmonią Kameralną. Od 1994 zajmuje się pracą pedagogiczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu. Od 2015 uczy również w Państwowej Szkole Muzycznej nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Prowadzi warsztaty metodyczne dla uczniów i nauczycieli , zasiada w jury konkursów wiolonczelowych. Jej wychowankowie są laureatami licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Ewa Guzowska — altowiolista, solistka, kameralistka.
Profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany Akademii Muzycznej im. I.J w Poznaniu.
Ukończyła z wyróżnieniem Universität der Künste w Berlinie oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu. Laureatka wielu nagród na konkursach. Stypendystka Komische Oper Berlin, Deutsche Symphonie Orchester Berlin, Berliner Kammer Orchester, Ministerstwa Kultury i Sztuki. Otrzymała nagrodę i medal za upowszechnianie Kultury w Polsce.
Ewa Guzowska prowadzi liczne kursy mistrzowskie dla altowiolistów na terenie kraju i zagranicą. Jej studenci zdobywają laury na konkursach oraz zajmują czołowe miejsca w orkiestrach na świecie.
Ewa Guzowska nagrała płyty z Sonatami na altówkę i fortepian D.Szostakowicza, R. Clarke, J.S.Bacha, J.Brahmsa, P.Hindemitha, F.Chopina. Posiada w swoim repertuarze znaczną ilość utworów polskich dedykowanych artystce.
Magdalena Specjał-Barbachowska
Magdalena Specjał-Barbachowska pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. W roku 1994 ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st.im. Z.Brzewskiego w klasie skrzypiec prof. Janusza Kucharskiego. W tym też roku została laureatką Regionalnych Przesłuchań CEA. W roku 1999 ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof.Jana Staniendy. A dwa lata później u tego samego pedagoga, w macierzystej uczelni, ukończyła studia podyplomowe.
W latach 1996–2002 ściśle współpracowała z orkiestrą Sinfonia Varsovia i Kameralną Orkiestrą Wratislavia, występując w kraju i zagranicą. W latach 2000–2015 była członkiem Warszawscy Soliści „Concerto Avenna”, występując tutti i solo. Jako członek zespołu uczestniczyła także w nagraniach wielu płyt (m.in. w 2012 roku zespół otrzymał nagrodę „Fryderyki” oraz został doceniony w przyznawaniu nagród „Złote Orfeusze”).
Magdalena Specjał-Barbachowska od 20 lat z zamiłowaniem prowadzi praktykę pedagogiczną, początkowo związana ze szkołami „podwarszawskimi”, w latach 2003–2016 była pedagogiem ZPSM nr 1 w Warszawie, także od 2003 roku do chwili obecnej jest pedagogiem ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego, gdzie od 2012 roku pełni także funkcję kierownika sekcji smyczkowej harfy i akordeonu. Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Skrzypcowej (dla dzieci 6–13 lat) oraz Regionalnego Konkursu „Tylko Muzyka” (dla młodzieży 13–19 lat). Jej uczniowie są laureatami wielu konkursów skrzypcowych, z powodzeniem kontynuują naukę na szczeblu akademickim.